Drobný element zvaný entuziazmus

Autor: Marek Bachraty | 4.12.2016 o 18:10 | Karma článku: 2,71 | Prečítané:  269x

Život je často o drobnostiach. Z drobnosti môže vzniknúť veľká vec. Radosť zo života a práce je podstatnou časťou nášho športového a pracovného výkonu. Tieto drobné elementy si pestujeme už v detstve a často o nich ani nevieme. 

Prostredie, výchova a vzťahy predurčujú jedinca k postojom a správaniu v dospelosti. Práve v dnešnej dobe mi niečo chýba pri deťoch. Hovorím tomu pozitívny tlak. Je to vec, kde si musíme niečo našou mobilitou vybojovať. Môžem sa báť, že skončím v triede ako posledný pri behaní. Nezdvihnem ťažšiu váhu a iní áno. Nespravím 10 klikov a ostatní áno. Alebo sa budem snažiť, pretože ma pani učiteľka, tréner alebo šéf za niečo odmenia.

Ľudia, ktorí nikdy neboli pod pozitívnym tlakom alebo všetko dostali bez prekážok majú ťažšie získať oduševnenie (entuziazmus) a sebamotiváciu v dospelosti. Ak niečo prijímam bez akejkoľvek vynaloženej energie môžem zlenivieť a myslieť si, že všetko padne z neba zadarmo. Odkiaľ potom nabrať sebamotiváciu v dospelosti, keď som sa nikdy v sebe nezomkol? Ako budem znášať prehry v športe, obchode alebo živote? Prirodzená mobilita, pozitívny tlak, prekážky, možno malá depresia môžu zomknúť, prinútiť nás postaviť sa na nohy a hlavne dať si ruky von z vačku. V športe, obchode alebo v živote sa v rukavičkách nejedná. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?