Drobný element zvaný entuziazmus

Autor: Marek Bachraty | 4.12.2016 o 18:10 | Karma článku: 2,71 | Prečítané:  278x

Život je často o drobnostiach. Z drobnosti môže vzniknúť veľká vec. Radosť zo života a práce je podstatnou časťou nášho športového a pracovného výkonu. Tieto drobné elementy si pestujeme už v detstve a často o nich ani nevieme. 

Prostredie, výchova a vzťahy predurčujú jedinca k postojom a správaniu v dospelosti. Práve v dnešnej dobe mi niečo chýba pri deťoch. Hovorím tomu pozitívny tlak. Je to vec, kde si musíme niečo našou mobilitou vybojovať. Môžem sa báť, že skončím v triede ako posledný pri behaní. Nezdvihnem ťažšiu váhu a iní áno. Nespravím 10 klikov a ostatní áno. Alebo sa budem snažiť, pretože ma pani učiteľka, tréner alebo šéf za niečo odmenia.

Ľudia, ktorí nikdy neboli pod pozitívnym tlakom alebo všetko dostali bez prekážok majú ťažšie získať oduševnenie (entuziazmus) a sebamotiváciu v dospelosti. Ak niečo prijímam bez akejkoľvek vynaloženej energie môžem zlenivieť a myslieť si, že všetko padne z neba zadarmo. Odkiaľ potom nabrať sebamotiváciu v dospelosti, keď som sa nikdy v sebe nezomkol? Ako budem znášať prehry v športe, obchode alebo živote? Prirodzená mobilita, pozitívny tlak, prekážky, možno malá depresia môžu zomknúť, prinútiť nás postaviť sa na nohy a hlavne dať si ruky von z vačku. V športe, obchode alebo v živote sa v rukavičkách nejedná. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?