Novoročný blog pre 2013

Autor: Marek Bachraty | 2.1.2013 o 10:19 | (upravené 2.1.2013 o 10:53) Karma článku: 7,34 | Prečítané:  652x

Úvodom by som vám všetkým chcel pripomenúť, že máme za sebou rok vo výnimočnej krajine. Túto vetu budem tvrdiť stále a dookola. Slovensko je výnimočná krajina, opakujem ešte raz výnimočná krajina s veľmi dobrou životnou úrovňou. V nej budete žiť v roku 2013. Áno v tej krajine, kde sa ľudia neustále na niečo sťažujú. Slepota vás totiž ničí a otupuje vašu silnú devízu - myseľ. Načo ju sústredíme ďalší rok, tak sa nám aj bude dariť.

Za rok 2012 nesieme zodpovednosť za všetko, čo sa nám stalo a prihodilo. Všetko, čo sme dosiali, záležalo iba od nás a od našich schopností. Na rok 2012 sme si napísali na papier zoznam všetkých cieľov a plánov, tak aby sme ich dosiahli. Koľko sa ich splnilo? A vlastne, kto si ich vlastne napísal? Asi nám nepomôžu výhovorky, že nám politici a úradníci strpčujú život. Dávame im týmto veľkú zodpovednosť a často ich týčime, že práve oni sú najdôležitejší. Najdôležitejšou osobu je ale každý z nás. Koľko je na Slovensku živnostníkov? Nepozeral som štatistiky, môže to byť cca 400 000. K 30. Septembru 2012 máme 5 408 148 obyvateľov. Bol by som veľmi rád, ak by všetci ľudia v produktívnom veku sa chovali vo svojom mene a v spoločnosti ako živnostníci. Prosím, pozerajte sa na svoje meno a svoje činy ako na živnosť.

Nepriateľ Slovenska 2012

Nepriateľom bola a stále je komfortná zóna, do ktorej sa dostalo veľa ľudí.  Odmietali ste zmeny? Chceli ste zmeniť prácu, ale bojíte sa? Strach zo zmeny a neúspechu paralyzuje, však? Mali ste sa učiť nové veci a nechcelo sa vám? Držať krok s dobou taktiež niekedy bolí. Je to dosť náročné, však? Strach zo zmeny životnej zastávky je veľký. Niektorí tam čakajú nevediac, že autobus nikdy nepríde. Namiesto toho by sa mali pozrieť na časový rozpis svojho života a možností, ako  s ním naložiť v ďalšom roku. Slovensko je na zastávke, ak už hoc ktorej, či už robíme veci dobré alebo zlé, príde niečo nové a iné. Najúspešnejšie štáty majú jednu spoločnú charakteristiku: zameranosť hlavne na budúcnosť. Tak isto aj najúspešnejší ľudia sú koncentrujú svoje úsilie na budúcnosť. Odmietajú sa vracať do minulosti. Zamerajme sa na prítomnosť a urobme kroky do budúcnosti. Stále tvrdím, že prežiť nemôže ten najlepší a najinteligentnejší, ale ten, kto sa vie najlepšie prispôsobiť.

Firmy a podnikatelia pre rok 2013

Doba sa zmenila, dostávame sa do informačnej spoločnosti. To podnikatelia ešte nepochopili. Staršia generácia, ktorá zakladala podniky po páde režimu ešte stále riadi veľkú časť firiem a organizácií. Nepochopili, že sa zmenil svet. Síce ho zaregistrovali, ale neprispôsobili sa. Preto by ste mali nechať všetko v rukách mladších. Plánovanie vášho úspechu je viac ako nutné. Marketing, vzdelávania a rozvoj zamestnancov a inovácie by ste nemali nechať na náhodu. Nepracujete na sebe a preto firmy na Slovensku sú tam kde sú. Osobne nepoznám ani jednu firmu, kde ľudia tvrdo pracujú a vzdelávajú sa, a takáto firma nemá úspech. Ak by si každý zamestnanec v každej firme kládol otázku:  ako ja môžem zvýšiť moju pracovnú kvalitu na tomto mieste? Ako by ste vyleteli hore! Funguje to!

Krízový manažér to pekne dovrzal na Slovensku (česť výnimkám)

Povyhadzovali ste ľudí, skresali náklady bezhlavo, zastavili investície a zaobalili ste firmu do klbka. Výsledok je fluktuácia a zlá pracovná klíma. To je vizitka slovenského manažmentu! A zabudli ste si napísať na pracovný stôl: Inovujte! Inovujte! Inovujte! A červené fixky  predávajú v papiernictve na každom rohu. Budem rád, ak slovenskí manažéri konečne zabudujú pre firmu celoživotné vzdelávanie zamestnancov. Žijeme v informačnej ére, dnes musíme prijímať informácie a učiť sa celý život, aby sme držali krok. Vzdelávanie je váš kapitál do budúcnosti. Ak chcete ísť dopredu, nepozerajte sa už do minulosti. Sústreďte sa iba na budúcnosť a zamerajte celú svoju energiu na všetky možné spôsoby, ako firmu potiahnuť dopredu. Nepoznám žiadne hranice, čo je všetko možné. Všetko je pre vás možné v roku 2013 a ani na sekundu nepomyslite, že to nepôjde! Myslite iba na to, ako to pôjde, dňa  31.12.2013 máte 100 % výsledok ako hrom. Verte, verte a ešte raz verte! Ste tým, na čo najčastejšie myslíte a nezabudnite prosím, aby ste zvyšovali hodnotu svojej osoby pre spoločnosť. Potom budeme veľmi ale veľmi vysoko.

Týmto blogom som chcel len vysloviť presvedčenie, že Slovensko je odrazom ľudí  žijúcich v ňom, ich názorov, zmýšľania a plánov. Smejem sa, keď vidím, ako sa politici a odborníci snažia vyriešiť krízu. A je to také jednoduché. Ak je tu nejaká kríza, tak v našich hlavách. Myseľ riadi všetko. To je celý kľúč a riešenie.

Prajem vám z celého srdca veľa fantastických pracovný výsledkov, výborné zdravie a veľa úspechov v roku 2013. Od dnes, každé ráno vstaneme a povieme si, že sa stane niečo výnimočné. Tak neschovávajme ani gram energie na rok 2013.

Prajem veľa úspechov v roku 2013.

 

Ing. Marek  Bachratý - manažér a konzultant

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?